Koncert: Carnage / PnX / Big Sven

CARNAGE
Zespół powstał w 2008 roku w Gdyni. Po dwóch latach komponowania zaczęliśmy intensywnie koncertować. Zagraliśmy ponad sto koncertów zarówno autorskich jak i na festiwalach w całej Polsce dzieląc sceną wraz z takimi gwiazdami jak Kabanos, Pampeluna, Cochise, BUTELKA, The Sixpounder, CHASSIS, Lipali, The Bill, PLEBANIA, Nocny Kochanek, MILCZENIE OWIEC, Trzynasta w Samo Poludnie, czy brazylijski Woslom
Startowaliśmy w wielu przeglądach muzycznych zdobywając m.in. główną nagrodę na Devil Horns pokonując czołówkę trójmiejskich zespołów, oraz dostaliśmy się do ścisłego finału regionalnego ogólnoświatowego największego festiwalu dla młodych zespołów EMERGENZA FESTIVAL 2016.
___________________________________________________

Nasza twórczość to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy nasz koncert jest wulkanem energii, którą zarażamy publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość naszych utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiamy na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.
___________________________________________________

W 2015 roku odbyliśmy trasę ‘Bunttour’ z koszalińskim zespołem Pampeluna. Po udanym tournée, widząc coraz większe zainteresowanie naszym zespołem, zdecydowaliśmy się nagrać i wydać własnym sumptem nasz debiutancki album. Zaraz po premierze wyruszyliśmy w naszą drugą ogólnopolską trasę ‘Chleyer Tour’.
Rok 2018 przyniósł zmiany w składzie zespołu, wizerunku grupy i kierunku muzycznym, co zaowocowało nowym przebojowym materiałem, pierwszym teledyskiem grupy i kolejną, największą w historii zespołu trasą ‘Dive To Hell Tour’.

PNX
Zespół P.E.N.I.X ("X" bez kropki) powstał w 2012 roku w Warszawie. Jak pisał Herodot "Czekał nań świat cztery i pół miliarda lat". Inicjatorem przedsięwzięcia był Paweł "Postumental" Bebłot. Z użyciem międzynarodowej sieci komputerowej Internet, z niesłychaną łatwością (bez użycia zachęt materialnych) zebrał skład koncertowy. Po niewielkich perturbacjach personalnych został on ustalony w teraźniejszej konfiguracji:
Twórczość zespołu oparta w dużej mierze o teksty. Można powiedzieć, że są abstrakcyjne i oryginalne, bazują na prymitywnych skojarzeniach i najniższych emocjach. Sfera muzyczna jest eklektyczna, ale zarazem, paradoksalnie, oryginalna. Synteza składników daje mieszankę iście wybuchową. Eksplozje dają się obserwować w formie koncertów, o których informujemy jak najszersze grono odbiorców.
31 października 2016 roku zespół zmienił nazwę na bardziej przebojową, współczesną i elegancką, a z pewnością trudniejszą do wymówienia - P n' X

BIG SVEN
Korzenie Big Svena sięgają roku 2017 kiedy to dwóch gitarzystów poznało się spontanicznie w sklepie ogólnospożywczym sieci Żabka. Miłość od pierwszego wejrzenia kwitnie do dziś. Od tamtej pory napisaliśmy kilka piosenek, część wywaliliśmy, połowę zapomnieliśmy, pozostałe zagramy. Muzycznie zespół porusza się na granicy wielu gatunków, a teksty poruszają najgłębsze aspekty ludzkiej psychiki, jej pragnienia i obawy, radości i udręki (czytaj: chlanie). Na początku roku weszliśmy do studia aby nagrać nasz autorski materiał. To będzie debiutancki koncert Big Svena, swoisty coming out, artystyczne wyjście z szafy. Później nic już nie będzie takie samo.

kalendarz imprez